Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o psech

pes nejlepší přítel člověka 

Pes je to nejvěrnější zvíře, co existuje.Je pánovi natolik věrný ,že když vidí, jak pánovi někdo ubližuje a ví že neví jak mu pomoci, tak je schopný se rozplakat tak,že mu po tváři stékají droboulinké slzy.Psi se dožívají průměrného věku 15-16 let.Menší plemena se dožívají vyššího věku než větší. Asi o dva až tři roky.Pes je dobrý obranář.Pomáhá policii,armádě,nemocným a slepým lidem.Pro psi, co nemají domov, jsou psí útulky.
Psí útulky poskytnou pejskovi domov, než si ho někdo vezme.Dám sem odkaz na jeden psí útulek .Z tohoto útulku mám psa i já.ÚTULEK

 

Pes

  Byl jednou jeden pes. Byl sám tak se chtěl zkamarádit s někým s kým by mu bylo bezpečno. POmyslel si: Půjdu za vlkem. On je ze všech nejsilnější a ničeho se nebojí.
Přišel za vlkem a zeptal se: "Ty jsi ze všech nejsilnější?" "Ano" odpověděl vlk. "Mohu s tebou žít?" Zeptal se pes. "Proč ne?" odpověděl vlk. Žili spolu nějaký čas, až jedné noci psa něco vystrašilo a začal štěkat. Vlk ho upozornil: "Neštěkěj kamaráde, přijde medvěd a oba nás zahubí" Medvěd je nejsilnější, pomyslel si pes a druhý den se rozloučil s vlkem a šel k medvědovi.
Došel k medvědu a zeptal se: "Ty jsi ze všech nejsilnější?" "Ano" odpověděl medvěd. "Mohu s tebou žít?" Zeptal se pes. "Proč ne?" odpověděl medvěd. Žili spolu 3 dny a pak si pes řekl, že medvěda vyzkouší a v noci začal štěkat. Medvěd ho ale varoval "Neštěkěj kamaráde, přijde tygr a oba nás zahubí" Tygr je nejsilnější, pomyslel si pes. Ráno se rozloučil s medvědem a šel za tygrem.
Když našel tyga znovu se zeptal: "Ty jsi ze všech nejsilnější?" "Ano" odpověděl medvěd. "Mohu s tebou žít?" Zeptal se pes. "Proč ne?" odpověděl tygr. Pes strávil u tygra týden,ale pak ho znovu napadlo že by mohl zkusit v noci zaštěkat. Tygra hned jak pes začal štěkat dostal strach a řekl: "Neštěkěj kamaráde, přijde člověk se zbraněmi a oba nás zahubí" Člověk je nejsilnější, pomyslel si pes. Další den se pes vydal hledat člověka.
Člověk dal psovi najíst, napít, pohladil ho. Pes začal v štěkat a člověk řekl:" Jen si štěkěj kamaráde, ať všichni vědí, že jsi můj"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 124337
Měsíc: 1663
Den: 55