Jdi na obsah Jdi na menu
 


povaha papillona

Papillon je velmi inteligentní, sportovně i společensky založené plemeno. Potřebuje být milován a v neustálém kontaktu se svou rodinou. To nejhorší, co by ho mohlo potkat, je kotec. Nesnáší hádky a křik. Naopak je kdykoliv připraven si hrát a zapojit se do jakékoliv rodinné akce. Papillon je mimořádně vnímavé a inteligentní zvíře. Máte-li pocit, že vám hlupák nerozumí, zamyslete se nejdříve sami nad tím, co doopravdy říkáte.
Tříměsíčnímu štěněti Toníčkovi koupila panička záchod, aby s loužičkami nemusel vždy čekat na její příchod. Jakmile došlo na první loužičku, vzala panička hadr, utřela ji a položila ho na záchůdek. Na něj pak štěně posadila. Hrdá na výchovnou akci pak očekávala další louži. Dočkala se. Tony zopakoval přesně to, co mu předvedla. Udělal louži, přitáhl k ní hadr a šel si sednout na záchod.
Papillon je s dětmi ochoten provádět cokoliv je napadne. Je ale třeba, jako u všech malých plemen, nezapomínat na jeho křehkou konstituci a nenechávat ho bez dozoru s velmi malými dětmi. Nechtěně by mu mohly vážně ublížit. To samé platí pro jeho zálibu přátelit se s velkými, byť vychovanými a hodnými psy. I ledabylé a přátelské přidržení papillona třeba labradoří tlapou se mu může stát osudným. Neznamená to ale, že by pán měl izolovat svého motýlka od jiných psů. Nejen, že je papillon ve smečce vyloženě šťastný, ale měl by se od malička učit, jak se mezi ostatními chovat. Bojácný uštěkaný jedinec naopak ostatní často vydráždí k agresivitě.
Přestože má trpasličí kontinentální špatněl za sebou sedmi set letou kariéru společníka, jeho lovecké pudy a schopnosti zůstaly. Svého pána tedy občas v městském bytě obšťastní ulovenou mouchou, na vesnici myší. Tyto vlastnosti spolu s jeho inteligencí jsou na druhou stranu výborným základem pro agility. V tomto ohledu je papillon výborným psem pro sportovně zaměřenou rodinu. Vydrží dokonce i dlouhé turistické výlety. Nesmíme být ale netrpěliví. Abychom mu neublížili a po dalších třeba i patnáct let mohl s námi sportovat, zatížíme ho plně až po dokončení tělesného vývoje. To je zhruba po roce. Při agility ani jiných disciplinách nevadí, že rozvineme výcvik naplno až v roce jeho života. Pro papillona je učení velmi snadné. I proto a navíc pro jeho efektní vzhled, byl oblíben v cirkusových manéžích.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Štěkání štěněte Papillonka

(BOLT, 3. 5. 2017 15:17)

Ahoj. Za 3 týdny si jedeme pro pejska papillonka. Moc se na něj těšíme. Když si ho budeme přebírat, bude mu 10 měsíců. Bydlíme v bytě, tak se chci zeptat, jestli se dá vycvičit, aby neštěkal, když bude sám doma (max.4-5 hodin), např. při každém zazvonění zvonku u sousedů. Mám možnost si ho brát do práce, ale myslím, že je lepší ho zvykat na kratší pobyt i bez nás.

otázka

(natka, 21. 2. 2012 15:05)

ahoj. zajímalo by mě, jestli je papillon vhodný do bytu. chodím do školy a vracím se z ní až někdy po jedné hodině odpoledne. je pro mě tento pes vhodný, nebo mám hledt dál? a nedoporučila bys mi třeba nějakého??? moc děkuju.

Re: otázka

(uživatelka stranek, 26. 2. 2012 11:47)

Ahoj papillon je v hodný do bytu... také ho mám v bytě to vůbec nevadí že se vracíš trošku pozdějš ze školy :)!! Ale když to bude štěně tak je třeba aby ses hned po škole vrátila co nejdřív domů protože je to štěně tak to eště tak dlouho nevydrží. A určitě by si našla doma naky loužičky nebo hovínko.... ale to je normální!! Ale jak mile by ses vrátila ze školy tak by si snim musela hned jít ven jinak papillonka určitě doporučuji je velmi temperamentní a rád si hraje a také se rychle učí tak že doporučuji!! :))

Re: otázka

(myssty, 5. 2. 2016 18:26)

ahoj můžu se zeptat jestli se papillon snese s tříletou kočkou .moc děkuji.

 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< únor / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 138576
Měsíc: 783
Den: 34